Vítejte v Česku

Vítejte v Česku


Pásmo krátkých hraných filmů

Pásmo krátkých filmů Vítejte v Česku reflektuje to nejlepší a nejhorší z nás. Tři nadějní režiséři prozkoumávají čecháčkovství z několika různých úhlů. Nevyslovené pocity úzkosti, strach o své pohodlí, mávnutí rukou nad problémy, ale i hledání vlastních hodnot, podpory a empatie. Všechny tři filmy tak spojuje nejen široké spektrum emocí, ale především rozhodnutí. Rozhodnutí, jak s nastalými situacemi v našich životech vůbec nakládat.Anatomie českého odpoledne (r. Adam Martinec, 2020, stopáž: 21:53)

Teploty stoupají a davy lidí se každý den, jako zvířata u pouštní louže, tlačí kolem břehů koupališť. Vyřvávající letní hity umlčí hlášení o dvou pohřešovaných chlapcích. Můžeme být svědky tragédie, nebo ulehnout do stínu s pocitem, že se nás to netýká. Anatomie českého odpoledne zkoumá rovinu sobectví a lidské neschopnosti dívat se dál než za hranice své komfortní zóny.Protihráč (r. Ondřej Erban, 2020, stopáž: 17:13)

Ještě nedávno byl Petr oslavovaný a skvěle placený fotbalista, reprezentant, kapitán nejslavnějšího klubu v zemi. Tyhle časy jsou ale pryč. Teď se Petr snaží restartovat kariéru v malém regionálním klubu a dát do pořádku i svůj život jako takový. Jeho největším soupeřem ovšem už dávno nejsou protihráči na fotbalovém hřišti, ale on sám.Hranice (r. Damián Vondrášek, 2020, stopáž: 28:30)

Hranice otevírá otázku profesních a lidských hodnot. Když se státní hranici snaží nelegálně překročit skupina imigrantů, na povrch vyplouvají rozdílné názory pracovníků celní správy. Kdo je „náš“, kdo je „cizí“, kdo je dobrý a kdo špatný? Všichni se musí řídit pravidly a každý hledá hranici vlastního rozhodnutí.Link na trailer: https://vimeo.com/546010338Praktické:

Film je distribuován ve formátu DCP a .mp4.
V distribuci od 18.6.2021
Délka pásma je 68 minut.
režie: Adam Martinec, Ondřej Erban, Damián Vondrášek
produkce: Breathless Films, Shore Points, Background Films
hrají: Jakub Špalek, Simona Peková, Kryštof Hádek, Martin Sitta, Marián Mitaš, Raed Farhat, Viktor Zavadil
Kontakt: Zuzana Rubešová, film@krutonfilm.cz