OKHWAN‘S MISSION IMPOSSIBLE

OKHWAN‘S MISSION IMPOSSIBLE

Námět, scénář, režie: Marek Mackovič
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Roman Ferianc
Střih: Marek Mackovič
Účinkují: Okhwan Yoon, Maria Gallastegui, Darren Southcott, Darrian Jackson
Producent: Marek Mackovič, Peter Neveďal, Tomáš Kaminský, Rebekah Tolley
Koproducent: Tibor Búza, Jarmila Poláková
Země původu: Slovensko
Rok výroby: 2016
Znění: Anglicky s českými titulky
Žánr: Dokumentární film
Stopáž: 71 min.
Kopie: DCP, .mp4
Formát: 16:9
Distributor: Krutón
Kontakt: petra@krutonfilm.cz
Česká premiéra: 31. 8. 2017

5 operací, 6 srážek s autem, 10 let na cestě, 192 zemí, přes 10 000 kilometrů
Hlavním hrdinou snímku Okhwan’s Mission Impossible je korejský právník, cyklista, naivní snílek a zapálený aktivista v jednom – Okhwan. Zvolil si misi, která se blíží nemožnému: projezdit na kole celý svět, a upozornit tak na téma rozdělení vlastní země nesmyslnou hranicí mezi Severní a Jižní Koreou. Únos, extrémní hladovka před londýnským parlamentem v době parlamentních prázdnin nebo absolvování Pražského maratonu bez jakékoliv přípravy představuje jen malý výčet z řady příhod, které Okhwana provázejí během jeho symbolického boje. Boje, který přerostl do absurdních rozměrů a zároveň ukázal, že i naivní představa může mít při velké odvaze a odhodlání svůj smysl.

ZAJÍMAVOSTI
### Kameraman filmu Martin Štrba je nositelem řady českých lvů za kameru (Je třeba zabít Sekala, Hořící keř a Masaryk). ### K filmu je možné zrealizovat diskusi přes Skype s režisérem filmu Markem Mackovičem. ### Ve speciálních případech je také možné připravit tzv. šlapací projekci v jednodušší nebo náročnější variantě. První ze zmíněných umožňuje doplnit projekci o projekční kolo, na kterém se diváci střídají během promítání (kolo slouží k ilustraci, jak moc náročné by bylo celou projekci pohánět přes cykloelektrárnu, ukazuje stav nabití baterie a rychlost šlapání). Pro složitější variantu je připraveno 8 kol pohánějících cykloelektrárnu - samostatný zdroj energie pro projekci. Pro zajištění šlapacích variant je třeba se s předstihem informovat na emailu petra@krutonfilm.cz.

SLOVO DISTRIBUTORA
“Osobnost Okhwana je kombinací typického příběhu Dona Quijota, který může být ostatním pro smích, ale zároveň také obdivuhodného příběhu odhodlání a odvahy nikdy nevzdávat symbolický boj za svobodu.”